Inspiracja, Lifestyle, Zdrowie i uroda

Wspólne ćwiczenia czyli czas rodzinny dobrze spędzony!

Życie gna jak szalone i dni wydają się krótsze pod względem wolnego czasu jaki nam pozostaje na spędzenie z rodziną po pracy, szkole, pozaszkolnych zajęciach, dodatkowych zadaniach itp. Jestem pewna, że wiele z nas zastanawia się codziennie co zrobić aby żyć zdrowo, być aktywnym i po prostu cieszyć się obecnością bliskich. Aktywny i zdrowy tryb życia jest wysoko na naszej liście i dlatego od jakiegoś czasu zaczęliśmy lepiej planować to jak i kiedy ćwiczymy. Świetnym rozwiązaniem stało się dla nas wprowadzenie grafiku ćwiczeń dokładnie tak samo jak planujemy pozaszkolne zajęcia sportowe, naukę języka czy klasy plastyczne. W ten sposób wiemy dokładnie kiedy nasze wspólne ćwiczenia wypadają co pozwala nam być bardziej konsekwentnym, motywować się wzajemnie no i oczywiście spędzić więcej cennych chwil razem jako rodzina. W trakcie „zajęć” każdy z nas zamienia się na chwilę w trenera i prowadzi inną grupę ćwiczeń które nie muszą być super profesjonalne gdyż nasze motto jest proste: nic nie musi być perfekt, po prostu się ruszaj i baw się dobrze. Muszę przyznać, że rozwiązanie to świetnie się dla nas sprawdza i z radością czekamy na kolejne spotkania :) Serdecznie zachęcamy wszystkich do spróbowania!

wyciszenie umysłu jest naszą ulubiona formą rozpoczęcia i zakończenia wspólnych ćwiczeń. Samo wyciągnięcie rąk i głębokie oddychanie wystarcza aby się zrelaksować i być bardziej obecnym

skakanie jest zdecydowanie ulubioną formą ćwiczeń Marysi i choć wszyscy świetnie się przy tym bawimy to tylko ta mała baletnica wygląda przy tym tak zwiewnie  i lekko ;)

wspinaczka w wersji parkowej!

bieganie na przemian z szybkim chodzeniem i pogawędką to moje ulubione zajęcie :)

kamienie są świetnymi ciężarkami a różne ich rozmiary pozwalają każdemu znaleźć odpowiednią wagę

ławki są dobre do robienia brzuszków…

…wzmacniania mięśni poprzez ich napinanie ( kto dłużej wytrzyma w pozycji!)…

…pompek…

…step ups…

…wzmocnienia bicepsów i oczywiście wielu innych ćwiczeń!

a po tych wszystkich ciężkich ćwiczeniach zasłużony odpoczynek… najlepiej na trawie pod drzewem :)

miłego ćwiczenia z rodziną!