Inspiracja, Lifestyle, Moja Kanada

Galeria Sztuki w Hamilton

Nasze celebrowanie i poznawanie wszystkiego co kanadyjskie w ramach obchodu 150 lat Kanady nadal trwa i ma się dobrze! Tyle jest do zobaczenia w tym pięknym kraju i nawet w naszej najbliższej okolicy jest niezliczona ilość miejsc które chcemy odwiedzić :) W minioną sobotę dzień był pochmurny i deszcowy więc w sam raz na zwiedzanie muzeum lub galerii. Jednogłośnie postanowiliśmy wybrać się do miejsca niedaleko domu – Galerii Sztuki w Hamilton. To jedna z najstarszych galerii w naszym kraju i trzecia co do wielkości z ponad 10.000 eksponatów! Wspaniałe miejsce dla całej rodziny. W trakcie zwiedzania spotkaliśmy wiele dzieci w różnym wieku z rodzicami lub dziadkami :) Budynek jest pięknie utrzymany a pracownicy Galerii przemili! To jest jedno z tych miejsc do którego będziemy powracali.

Sara Angelucci: Piece work

Sara Angelucci jest kanadyjską artystką urodzoną w Hamilton. Jej rodzice są Włoskimi emigrantami.  Artystka znana jest z wielu autobiograficznych prac z wykorzystaniem różnych mediów.

The Living Room.

To w pełni interaktywna i ciągle zmieniająca się espozycja. Jej celem jest odtworzenie atmosfery i funkcji pokoju rodzinnego ( wygodne kanapy, materiały do czytania, muzyka grająca w tle, zabawki dla dzieci itp ) W ciągu roku całość będzie się nieustannie zmieniać.

Marysia była bardzo podekscytowana możliwością wypróbowania wszystkich maszyn do pisania. Teraz razem z Bryanem chcą kupić starą maszynę do naszego domu :)

Oryginalma kolekcja Blair Bruce’a

Bardzo emocjonalna ekspozycja Yuri Dojc’a Last folio

Kim Adams Bruegel – Bosch Bus

żywy, bo ciągle zmieniający się projekt kanadyjskiego artysty Kim Adams’a

Evolucja formy

W galerii spędziliśmy pięcć godzin a i to było za mało! Wiele prac, jak chociażby Bruegel – Bosch Bus wymagąją dokładnego zbadania w celu dostrzeżenia wszelkich detali.  Gorąco polecamy i kto wie, może następnym razem się tam spotkamy ;)

…i krótki filmik

Art Gallery of Hamilton

We feel so lucky to live in a place where there is so much to do and so much to see! Last Saturday, thanks to the information we found on Tourism Hamilton website we went to a very special place : Art Gallery of Hamilton If you are looking for ways to spend quality time with your family than you have to visit AGH! let's all celebrate our beautiful country :) #Canada150 #Ontario150 #supportlocal Ontario Association of Art Galleries

Posted by One Stop Happy on Wednesday, March 22, 2017